°C

Morawiecki: Nie odejdziemy od zobowiązań wobec wyborców

fot. PAP/Lech Muszyński

W Gorzowie odbyła się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Premier przypomniał o zaproponowanym przez partię rządzącą dodatku w wysokości 500 złotych, która obejmie około pół miliona osób niepełnosprawnych:

Zapewnił też, że rząd będzie walczył o odszkodowania związane ze stratami powojennymi:

Nie chcemy, żeby wszystkie drogi prowadziły tylko do Warszawy, Krakowa czy Wrocławia, ale żeby były pomiędzy tymi mniejszymi, powiatowymi miejscowościami – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał, że dla jego rządu ważny jest rozwój dróg biegnących między mniejszymi miejscowościami.

„Mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Ja wiem, że między Gorzowem (Wielkopolskim) a Rzymem są te podobieństwa różne, bo i jedno i drugie miasto są na siedmiu wzgórzach położone, ale my nie chcemy, żeby wszystkie drogi prowadziły tylko do Warszawy, czy tylko do Krakowa, Wrocławia, tylko właśnie, żeby były pomiędzy tymi miejscowościami mniejszymi, powiatowymi” – mówił szef rządu.

Zaznaczał, że „97 proc. wypadków śmiertelnych na polskich drogach właśnie ma miejsce na drogach powiatowych, gminnych, tych podrzędnych, nie na drogach ekspresowych, autostradach”.

„Intuicyjnie można to też bardzo dobrze zrozumieć, ale to pokazuje, jak bardzo nasze działania są działaniami na rzecz podniesienia standardów bezpieczeństwa, ale także zmniejszenia emisyjności, zmniejszenia smogu” – powiedział Morawiecki.

Premier przekonywał, że działania jego rządu w kwestii rozwoju dróg lokalnych są prorozwojowe, wielotorowe i proekologiczne.

Dofinansowaniu remontów, budów i modernizacji dróg lokalnych oraz budowie mostów w ciągach dróg samorządowych służy powołany ustawą z 2018 r. Fundusz Dróg Samorządowych (FDS). Jego budżet w latach 2019-2028 ma sięgać 36 mld zł. W 2019 roku obejmuje 6 mld zł.

W ramach FDS inwestycje w trasy lokalne mogą otrzymać od państwa wsparcie w wysokości do 80 proc. kosztów inwestycji. Najwyższe dofinansowanie otrzymywać mają te jednostki samorządu, które dysponują najniższymi środkami własnymi.

Podczas konwencji zaprezentowano kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przekonywał, że zbliżające wybory są niezwykle ważne także z punktu widzenia mieszkańców mniejszych miejscowości:

Udział w konwencji Prawa i Sprawiedliwości wzięła również kandydatka PiS do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Rafalska.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwróciła uwagę na to, że w programie Prawa i Sprawiedliwości wielką wagę przywiązuje się do godnego życia rodzin:

Minister przypomniała, że dzisiaj Polska jest liderem wśród krajów skutecznie zwalczających nierówności społeczne.

Posłuchaj  wystąpienia szefa rządu:

Posłuchaj wystąpienia kandydata PiS do Parlamentu Europejskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego:

Posłuchaj wystąpienia kandydatki PiS do Parlamentu Europejskiego, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej:

 

Jedna odpowiedź do “Morawiecki: Nie odejdziemy od zobowiązań wobec wyborców”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.