°C

Krasnodębski wiceprzewodniczącym PE

fot.Pixabay
 

Zdzisław Krasnodębski nowym wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Został wybrany na sesji plenarnej w Brukseli uzyskując poparcie 276 europosłów. Zajmie miejsce odwołanego przed miesiącem Ryszarda Czarneckiego.

Ten wybór był spodziewany, bo kiedy odwoływany był Ryszard Czarnecki za wypowiedź o szmalcownikach pod adresem Róży Thun, deklarowano że to nie jest działanie polityczne, wymierzone w Polskę czy grupę konserwatystów do której należą europosłowie PiS-u. Padła obietnica, że zostanie zaakceptowany każdy kandydat wskazany przez konserwatystów. Jednak duże wsparcie dla rywala Polaka, estońskiego europosła z grupy zielonych oznacza, że część deputowanych nie posłuchała sugestii swoich przewodniczących.

Zdzisław Krasnodębski za pracę między innymi w komisji do spraw energii i przemysłu zbierał dobre oceny, bo znany jest z tego, że potrafi współpracować z europosłami z różnych grup politycznych. On sam zapowiadał, że jeśli zostanie wybrany na stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego, będzie chciał łączyć nowe obowiązki z tymi w komisji, gdzie obecnie trwają prace nad dyrektywą gazową, która ma utrudnić powstanie gazociągu Nord Stream2. Zdzisław Krasnodębski współpracuje z szefem komisji Jerzym Buzkiem, który jest autorem raportu w tej sprawie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku