°C

Trwa odbiór torowiska na Kostrzyńskiej

fot. Bartłomiej Nowosielski, gorzow.pl

Torowisko na Kostrzyńskiej gotowe- informuje magistrat w najnowszym raporcie postępu prac w tym miejscu. Trwa procedura odbioru torowiska przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego- mówi nam wiceprezydent Agnieszka Surmacz.

Prace trwają na skrzyżowaniu  Kostrzyńskiej z ul. Dobrą, Warzywną oraz  Tartaczną. Ciężki sprzęt pracuje także przy ul. Zatorze, w okolicach wiaduktu, nad torowiskiem kolejowym PKP PLK. Poza tym prace realizowane są w pobliżu węzła drogi S3. Cały fragment ul. Kostrzyńskiej od skrzyżowania z ul. Dobrą do węzła S3 podzielony jest na 22 odcinki- czytamy w raporcie na miejskiej stronie internetowej.

Aktualnie najbardziej zaawansowane są prace brukarskie. Zmiany widać na pętli tramwajowej, a także przy zatokach przystankowych (przy MZK, przy ul. Tartacznej i na placu Słonecznym). Są też już znaczne odcinki chodników, wzdłuż torowiska wydzielony jest już pas pod ścieżkę rowerową, który tylko czeka na wylanie asfaltu.

Inwestycja miała być gotowa we wrześniu, ale wykonawca poprosił o wydłużenie terminu o trzy miesiące. Powodem opóźnienia  był brak zgody  PKP PLK na zajęcie torowiska kolejowego, ze względu na przedłużający się remont estakady w centrum miasta.

 

Jedna odpowiedź do “Trwa odbiór torowiska na Kostrzyńskiej”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.