°C

truly.work Stal Gorzów wicemistrzem Polski Par Klubowych!

Maciej Wilkowski

Para truly.work Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak zajęła drugie miejsce w finale mistrzostw Polski par klubowych. W Bydgoszczy gorzowian wyprzedzili tylko żużlowcy Fogo Unii Leszno.

Gorzowianie zaczęli zawody od remisu z gospodarzami – Polonią Bydgoszcz, ale kolejnych pięć wyścigów wygrali, w tym czterokrotnie pokonywali rywali po 5-1.

W 18 wyścigu Stal zmierzyła się z Unią i był to de facto pojedynek decydujący o mistrzostwie.

Już na pierwszym łuku Piotr Pawlicki i wracający po złamaniu łopatki Jarosław Hampel byli wyraźnie z przodu i Stal przegrała ten bieg 1-5 i tym samym przegrała złoto. W tym momencie bowiem gorzowska para miała tylko 1 punkt przewagi nad Unią(23-22), a parze z Leszna pozostał jeszcze bieg ze słabo spisującą się Spartą Wrocław.

I w tym wyścigu leszczynianie wygrali 5-1 i zdobyli złoty medal!

Oto co po zawodach powiedział Maciejowi Wilkowskiemu z Radia PiK wychowanek Polonii Bydgoszcz, dziś zawodnik Stali Gorzów Wlkp. Szymon Woźniak:

Kolejność w LOTOS MPPK:

1. FOGO Unia Leszno – 27(Hampel 16, Pawlicki 11)

2. truly.work Stal Gorzów – 23(Zmarzlik 14, Woźniak 9)

3. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz – 19(Brzozowski 9, Grajczonek 10)

4. forBET Włokniarz Częstochowa – 18(Przedpełski 12, Dróżdż 6)

5. Arged Malesa TŻ OStrovia Ostrów Wlkp. – 16(Walasek 9, Gapiński 7)

6. GetWell Toruń – 15(Kościuch 9, Kopeć – Sobczyński 4, Bogdanowicz 2)

7. BETARD Sparta Wrocław – 7(Drabik 1, Jamróg 0, Liszka 6)

Jedna odpowiedź do “truly.work Stal Gorzów wicemistrzem Polski Par Klubowych!”

1. Pogratulować.
    Łabędzi śpiew gorzowskiego sportu. Piłkarze już są na dnie, żużlowcy pozbawieni kropłówki Grand Prix też zaczną pikować w dół. Brak w mieście dużych lokalnych firm (jak w ZG np Stelmet, cicnkciarz.pl, e-kantor, Kronopol, które mogłyby wspierać miejscowy sport.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.