°C

Stal postawiła się Unii w Lesznie, ale przegrała

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
 

Żużlowcy truly.work Stali przegrali w Lesznie z Fogo Unią 39:51 w meczu 3. kolejki PGE Ekstraligi. Gorzowianie jednak postawili się faworyzowanym gospodarzom, którzy odskoczyli im w końcowej fazie zawodów.

Pierwszy bieg na remis. Wygrał Emil Sajfutdinow, przed gorzowianami – Szymonem Woźniakiem i Peterem Kildemandem. Ostatni przyjechał Bartosz Smektała, który zastąpił Jaimona Lindsey’a.

W wyścigu młodzieżowców lepsi okazali się miejscowi. Triumfował Smektała, który jechał bieg po biegu. Parę Unii przedzielił tylko Rafał Karczmarz. Trzeci był Dominik Kubera, a ostatni drugi z gorzowskich młodzieżowców – Mateusz Bartkowiak. Unia wyszła na prowadzenie 7:5.

W trzeciej gonitwie Stal uratowała remis. Wygrał Janusz Kołodziej, a za nim przyjechało dwóch reprezentantów gorzowskiej drużyny – Anders Thomsen i Krzysztof Kasprzak. Stawkę zamknął Brady Kurtz.

Czwarty bieg to prawdziwa sensacja. Triumfował w nim 16-letni Mateusz Bartkowiak, który przywiózł za sobą Bartosza Zmarzlika, a przede wszystkim dwóch miejscowych zawodników – Kuberę i Piotra Pawlickiego. Stal objęła prowadzenie 13:11!

Piąty wyścig na remis. Wygrał Woźniak, przed Kurtzem i Kołodziejem, a ostatni przyjechał Kildemand.

W szóstym biegu Unia wygrała 4:2 i doprowadziła w meczu do remisu – 18:18. Pawlicki ostatecznie przyjechał przed Kasprzakiem. Trzeci był Smektała, a ostatni Thomsen.

Siódma gonitwa to triumf Stali. Najlepszy był Zmarzlik, przed Sajfutdinowem, Karczmarzem i Kuberą. Gorzowianie wygrali 4:2 i wrócili na prowadzenie w meczu – 22:20.

Ósmy bieg dla Unii i znów mieliśmy remis – 24:24. Pierwszy przyjechał Pawlicki, drugi Kildemand, a na ostatnich dwóch miejscach Kubera i Woźniak.

Ekipa gospodarzy wygrała 4:2 także w dziewiątym biegu i wyszła na prowadzenie – 28:26. Wygrał Sajfutdinow, przed Kasparzakiem, Smektałą i Thomsenem.

Dziesiąty bieg na remis. Triumfował Zmarzlik, przed Kurtzem, Kołodziejem i Bartkowiakiem. Unia prowadziła 31:29.

W jedenastej gonitwie Unia dołożyła kolejne 4:2 i prowadziła już 35:31. Wygrał Pawlicki, przed Kasprzakiem, Kubera i Kildemandem.

Stal odpowiedziała zdecydowanie, bowiem triumfowała podwójnie w dwunastym biegu. Woźniak z Karczmarzem nie dali szans Kurtzowi, a Smektała miał defekt. Mieliśmy remis 36:36.

Przed biegami nominowanymi Unia prowadziła 41:37, bowiem wygrała 5:1 w wyścigu dwunastym. Triumfował Sajfutdinow, przed Kołodziejem. Trzeci przyjechał Zmarzlik, a ostatni Karczmarz, który zastąpił Thomsena.

Unia zapewniła sobie zwycięstwo w tym meczu już w czternastym biegu. Para Kołodziej-Kurtz dotarła do mety na dwóch pierwszych pozycjach. Za nimi dopiero Kasprzak i Karczmarz, który ponownie pojechał za Thomsena. Miejscowi prowadzili 46:38 i Stal nie mogła ich już dogonić.

W ostatniej gonitwie na tor upadł Zmarzlik, po ataku Sajfutdinowa. Gorzowianin został wykluczony z powtórki. Unia, a konkretnie Sajtutdinow i Pawlicki wygrali 5:1 z osamotnionym Woźniakiem. W całym meczu mistrzowie kraju triumfowali 51:39.

Punkty dla Unii: Sajfutdinow 14, Lidsey ns, Kurtz 7+1, Kołodziej 10+3, Pawlicki 11+1, Smektała 5, Kubera 4, Szlauderbach ns.

Dla Stali: Woźniak 9, Kildemand 3+1, Kasprzak 8+1, Thomsen 2, Zmarzlik 9+1, Karczmarz 5+1 Bartkowiak 3, Ellis ns.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku