°C

Gorzowianki wicemistrzyniami Polski! Polkowice jednak za silne

fot. PAP/Lech Muszyński
 

Koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów wicemistrzyniami Polski. W meczu numer 3 finału mistrzostw Polski gorzowianki przegrały z CCC Polkowice 64:81 i uległy w całej rywalizacji 0:3.

Gorzowianki świetnie weszły w mecz. Grały bardzo agresywnie i przede wszystkim skutecznie. Po kilku minutach podopieczne Dariusza Maciejewskiego prowadziły 18:6! Zdezorientowane polkowiczanki mozolnie odrabiały straty, ale ton rywalizacji nadawały jednak gospodynie. Po I kwarcie prowadzenie Enei 28:16. Na początku drugiej kwarty było nawet 32:16. Zespół CCC wziął się do pracy. Polkowiczanki grały coraz lepiej, a przewaga gorzowianek topniała. Po pierwszych 20 minutach tylko 38:32.  

W trzeciej kwarcie polkowiczanki mocno „przycisnęły” i szybko wyrównały, a nawet wyszły na ośmiopunktowe prowadzenie. Po 30 minutach gorzowianki przegrywały tylko 56:58. O wszystkim zadecydowała czwarta kwarta. W niej już polkowiczanki pokazały swoja moc. Na pięć minut przed końcem meczu przyjezdne odskoczyły na kilkanaście punktów i ostatecznie wygrały różnicą 17 punktów. 

Zespól CCC Polkowice wygrał całą rywalizację z InvestInTheWest Gorzów 3:0 i sięgnął po tytuł mistrzowski. Gorzowianki wywalczyły tytuł wicemistrzyń Polski. Gratulujemy! 

Gorzowianki zdobyły piąty medal w historii. Cztery poprzednie krążki to srebra w 2009 i 2010 oraz trzecie miejsce w 2008 i 2011.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice 64:81 (28:16, 10:16, 18:26, 8:23)

Punkty:

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.: Laura Juskaite 24, Ariel Atkins 19, Julia Rycikawa 9, Sharnee Zoll 3, Annamaria Prezelj 3, Katarzyna Dźwigalska 2, Katarzyna Fikiel 2, Kyara Linskens 2.

CCC Polkowice: Jasmine Thomas 20, Tiffany Hayes 18, Styliani Kaltsidou 16, Temitope Fagbenle 8, Lynetta Kizer 8, Weronika Gajda 6, Dominika Owczarzak 3, Johannah Leedham 2, Julia Tyszkiewicz 0, Karolina Puss 0.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku