°C

Czy będzie rekompensata utraconego wynagrodzenia?

fot:E.Kobelak

Gorzowscy radni przegłosowali stanowisko, w którym zwracają się do prezydenta z wnioskiem o wypracowanie zgodnego z prawem sposobu zrekompensowania nauczycielom, utraconego podczas strajku wynagrodzenia. 15 radnych głosowało za, 4 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciwny.

 – Teraz wszystko zależy od prezydenta – mówiła po głosowaniu szefowa ZNP w Gorzowie Barbara Zajbert:

Za czas gdy nauczyciele strajkowali, wypłacić wynagrodzenia nie możemy, szukamy jednak innych sposobów, by choćby część pieniędzy  tafia jednak do nauczycieli – mówił po głosowaniu prezydent Jacek Wójcicki:

Joanna Chruściel, zastępca prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze, tłumaczy dlaczego nauczyciele nie mogą otrzymać normalnego wynagrodzenia za czas strajku:

Na razie nie wiadomo czy i kiedy prezydent przedstawi ewentualne propozycje na zrekompensowanie nauczycielom, utraconego podczas strajku wynagrodzenia.

8 odpowiedzi na “Czy będzie rekompensata utraconego wynagrodzenia?”

  1. jestem przeciwko 500+ bo nowonarodzone dzieci nie beda pracowac po wejsxiu w wiek drosly na nasze przyszle emerytury jal teraz my na obecnych emerytow – tylko splacac zaciagniete na siebie zadluzenie.

    jestem tez przeciwny 13tym emeryturom bo z 1111 zl doatana 888 zl a reszte ukradnie rzad w podatkach.jakby zmniejsayc podatki to rzad przestanie emerytom i innym grupom zawodowym zabierac im 4 tys rocznie w podatkach zaberanych od emerytury a pracownikom 51% z samego wynagrodzenia i 70% we wszystkih podatkach jakie w mcu placi

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.