°C

Pierwszy Twist już w Gorzowie!

Pierwsza PESA Twist już w Gorzowie!

My tu gadu, gadu... a tymczasem, gdy wszyscy śpią, kilka minut po 4, pierwsza PESA Twist wjeżdża do Gorzowa.Dzień dobry, Gorzów - budzimy się!

Opublikowany przez Gorzów Przystań Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

W nocy do Gorzowa przyjechał pierwszy tramwaj , wykonany w bydgoskiej Pesie - informuje magistrat.

– Twist o numerze seryjnym 001 jest już w Gorzowie! Dokładnie o 4:10 ciężki transport zjechał z drogi ekspresowej S3 na węźle Małyszyn, dostarczając nasze wyjątkowe zamówienie do zajezdni Miejski Zakład Komunikacji.

Od dziś tramwaj będzie przechodził niezbędne testy na torowisku -na odcinku od zajezdni MZK do skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Jancarza.

MZK apeluje do kierowców i pieszych w tym rejonie o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, zwłaszcza, że tramwaj w ramach jazd próbnych miejscami będzie rozwijał prędkość powyżej 50 km/h. Jak podaje miejski przewoźnik: Przyjazd tramwaju na jazdy homologacyjne do Gorzowa jest niezwykle istotnym elementem ponieważ będzie można dokładnie sprawdzić jak przebudowana infrastruktura tramwajowa współgra z nowym pojazdem i odwrotnie. Do zakończenia procesu homologacji  i uzyskania przez pojazd świadectwa, a w dalszym etapie bezawaryjnego pokonania na gorzowskich torowiskach 100 km i dokonania odbioru przez Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, pojazd jest cały czas własnością firmy Pesa Bydgoszcz S.A.

 

 

Fot. B. Nowosielski

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.