°C

Koncert trwa! Gorzowskie koszykarki o krok od awansu do półfinału

R.Rachlewicz

Koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów potrzebują już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do półfinału rozgrywek o mistrzostwo Polski. Dziś wygrały po raz drugi z Energą Toruń i to na parkiecie rywala - 76:66.

To był kolejny niesamowity mecz. Tym razem gorzowianki rozpoczęły spotkanie niezwykle skoncentrowane, ale i miejscowe grały wybornie. Po pierwszej kwarcie akademiczki prowadziły 17:13, ale na początku drugiej chwila przestoju kosztowała je stratę prowadzenia, a gospodynie odskoczyły na 8 punktów. Na szczęście złą passę przerwała Julia Rytsikawa, niemniej do końca pierwszej połowy naszym nie udało się zniwelować strat. Przełom nastąpił w 3 kwarcie, w której zawodniczki AZS AJP dały prawdziwy koncert gry wygrywając tę część pojedynku 29:14. W ostatniej kwarcie podopieczne Dariusza Maciejewskiego pilnowały wyniku, a gdy była potrzeba do akcji wkraczała Ariel Atkins, która w dzisiejszym spotkaniu zdobyła 28 punktów i dołożyła do tego 11 zbiórek oraz 3 przechwyty.