°C

Akademiczki bez szans w Toruniu

R.Rachlewicz

Wysoka porażka koszykarek InvestintheWest ENEA Gorzów w Toruniu. Nasze panie przegrały wysoko z Energą 65:87.

Pierwsze dwie kwarty nie zwiastowały tak wysokiego zwycięstwa miejscowej drużyny. Gorzowianki rozpoczęły mecz od udanych akcji w ataku i szczelnej obrony i na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 21:13. W drugiej kwarcie gospodynie zaczęły lepiej bronić i w efekcie na długa przerwę zespoły schodziły przy remisie 40:40. Niestety, akademiczki fatalnie rozpoczęły trzecia kwartę i rywalki szybko zdobyły wyraźną przewagę. W końcówce podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zniwelowały straty, które na 10 minut przed końcem spotkania wynosiły tylko 4 punkty. Jak się okazało w ostatniej części meczu miejscowe zdominowały strefy pod koszami i systematycznie powiększały przewagę.

Energa Toruń – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 87:65 (13:21, 27:19, 23:19, 24:6)
Energa: Alice Kunek 13, Angelika Stankiewicz 6, Ana-Marija Begić 15, Melissa Diawakana 7, Agnieszka Skobel 7, Emilia Tłumak 0, Katarzyna Trzeciak 2, Laura Svaryte 11, Rebecca Harris 18, Renáta Březinová 8.
InvestInTheWest Enea: Katarzyna Dźwigalska 2, Sharnee Zoll-Norman 19, Julija Rytsikawa 6, Ariel Atkins 5, Annamaria Prezelj 5, Agnieszka Fikiel 0, Laura Juskaite 12, Maryia Papova 8, Daria Stelmach 0, Kyara Linskens 8.