°C

Rafalska, Materna, Hatka i Dajczak do PE

Fot. Janusz Życzkowski
 

Dziś w Szczecinie Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło listę kandydatów.do europarlamentu. Szef MSWiA Joachim Brudziński, europoseł Czesław Hoc oraz minister pracy i rodziny Elżbieta Rafalska są liderami listy kandydatów PiS w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

W Szczecinie jest Janusz Życzkowski

Czwarte miejsce na liście przypadło b. wiceministrowi gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, posłowi Jerzemu Maternie, a kolejne miejsca na liście zajmują wiceminister środowiska Małgorzata Golińska oraz poseł Michał Jach. Na siódmy miejscu znalazł się radny sejmiku zachodniopomorskiego Michał Kamiński, a na ósmym radna sejmiku lubuskiego Helena Hatka. Listę zamykają zachodniopomorska radna Małgorzata Jacyna-Witt oraz wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

⬆ Fot. Janusz Życzkowski

Podczas prezentacji kandydatów głos zabrał szef MSWiA Joachim Brudziński.

    
Z minister Elżbietą Rafalską rozmawialiśmy zaraz po ogłoszeniu list kandydatów do Parlamentu Europejskiego:

Swój start w wyborach do europarlamentu komentuje także wojewoda lubuski Władysław Dajczak, któremu na liście w okręgu lubusko-zachodniopomorskim przypadło ostatnie, zamykające listę miejsce:

Zapytaliśmy także Jerzego Maternę, lubuskiego posła PiS, o to, co skłoniło go do kandydowania w wyborach europejskich:

Jak zaznaczył poseł, start z czwartej pozycji na liście nie jest łatwy, jednak wierzy on w zwycięstwo swojej formacji:

Publikujemy zapis dźwiękowy całej konferencji Prawa i Sprawiedliwości.

Konferencja była transmitowana także w mediach społecznościowych przez lubuskie struktury PiS.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku