°C

Z młodzieżą o nowotworach

fot:E.Kobelak
 

O profilaktyce raka jąder i piersi rozmawiają dziś z uczniami gorzowskiego Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego, pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej.

To kolejna edycja, rozpoczętych w ubiegłym roku zajęć. – Zapotrzebowanie na takie spotkania jest ogromne – mówi Aneta Mokosa z sanepidu:

Uczniowie przyznają, że o profilaktyce nowotworowej myślą niewiele, a przecież jako sportowcy powinni dawać przykład, że o zdrowie trzeba dbać:

– O ile o raku piersi mówi się w szkole dość często, to o raku jąder bardzo niewiele – przyznaje pedagog szkolny Dorota Kowalska:

Pracownicy sanepidu już mają zaproszenia do kolejnych szkół


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku