°C

Dyskutują o ukształtowaniu terenu Gorzowa

A.Dobosiewicz
 

„Gorzów, miasto na siedmiu wzgórzach: prawda czy mit?” - tak zatytułowana jest konferencja, która odbywa się w Archiwum Państwowym w Gorzowie. O ukształtowaniu Gorzowa dyskutują regionaliści, historycy i geodeci.

Szkic geomorfologiczny regionu gorzowskiego przedstawił profesor Ryszard Krzysztof Borówka, dziekan Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.

O najwyższych formach ukształtowania terenu w Gorzowie mówiła Alicja Laszuk – prezes stowarzyszenia GEO Gorzów, które jest współorganizatorem konferencji.

Konferencji towarzyszy wystawa fotograficzna przedstawiająca Gorzów. Zdjęcia wykonało siedmiu fotografów. Autorem 10 zdjęć jest Stefan Kasprzyk.

Konferencja „Gorzów, miasto na siedmiu wzgórzach: prawda czy mit?” została zorganizowana w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dyskutują o ukształtowaniu terenu Gorzowa - Radio Gorzów 95,6FM

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku