°C

Podsumowano sport lubuski w 2018 roku. Lubuskie jedenaste, Gwardia najlepsza

M.Noskowicz

Województwo lubuskie na jedenastym miejscu, a ZKS Gwardia Zielona Góra najlepszym lubuskim klubem. W Drzonkowie podsumowano współzawodnictwo sportu dzieci i młodzieży za rok 2018.

Nasze województwo zajęło w krajowej klasyfikacji – podobnie jak przed rokiem – jedenaste miejsce. – Na pewno mogło być lepiej – uważa prezes Lubuskiej Federacji Sportu Bogusław Wontor:

W klasyfikacji klubowej najlepsza okazała się Gwardia Zielona Góra. – To dla nas duży sukces – powiedział nam prezes klubu Jerzy Karwecki:

Na drugim miejscu w klasyfikacji uplasowali się przedstawiciele AZS AWF Gorzów. Jeden z trenerów Marek Zachara cieszy się z tej pozycji tym bardziej, że klub może wysłać aż kilkoro zawodników na igrzyska olimpijskie:

 

Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia oraz stypendia od marszałka województwa najlepszym sportowcom, trenerom i działaczom. Łącznie sklasyfikowano prawie 130 klubów lubuskich. 

Avatar

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.