°C

ABW: zatrzymany prezes firmy wyłudzającej VAT

fot. Pixabay

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w podwarszawskich Markach Wojciecha S., prezesa firmy, która wyłudzała podatek VAT. Firma handlowała paliwami płynnymi niewiadomego pochodzenia. Podejrzanemu grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że w materiałach zgromadzonych przez Agencje Bezpieczeństwa Wewnętrznego znajdują się dowody na to, że Wojciech S. był prezesem firmy pełniącej rolę tak zwanego słupa. „Firma ta dokonywała fikcyjnego obrotu towarem, a przy tym wystawiała faktury VAT, które służyły do wyłudzania podatku niezgodnie z przepisami” – powiedział rzecznik.

Jest to kontynuacja wcześniejszej sprawy, w ramach której zatrzymano dotychczas 8 osób. Grupa naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości około 50 mln zł. 
Nadzór nad śledztwem ABW prowadzi Prokuratura Regionalna w Łodzi. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.