°C

Nie wszystkie apteki zgodziły się na nocne dyżury

Fot RG

Od 10 lutego w Gorzowie obowiązuje nowy harmonogram dyżurów nocnych i świątecznych w aptekach. W ten sposób mieszkańcy mieli mieć zapewniony całodobowy dostęp do leków. Okazuje się jednak, że aptek do dyżurów nie można właściwie zmusić.

 Jedna z sieci konsekwentnie nie chce pracować nocą. Mówi rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu Wiesław Ciepiela

Zdarza się więc, że mieszkańcy pozostają bez nocnego dostępu do leków

Uchwalony przez Radę Miasta harmonogram dyżurów poparła Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska, która zaapelowała do aptek o to by mimo wszystko podjęły nocne dyżury. Mówi prezes izby Ryszard Kiedrowski:

Jak dodaje Wiesław Ciepiela, ustawodawca, który tworzył prawo farmaceutyczne, nie określił sankcji jakie groziłyby aptekom uchylającym się od realizacji harmonogramu uchwalonego przez Radę Miasta.

Harmonogram dyżurów aptek znajdziecie na stronie internetowej miasta.

Jedna odpowiedź do “Nie wszystkie apteki zgodziły się na nocne dyżury”

  1. Nie prościej ujawnić, o jaką sieć chodzi? Można się oczywiście domyślać, ale po co?
    Mieszkańcy sami mogliby pokazać, co myślą o takich „biznesmenach” mających w d… ich bezpieczeństwo zdrowotne. Bojkot sieci, sieć upada, wchodzi konkurencja stosująca się do zasad i po problemie.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.