°C

Oszuści grasują na portalach społecznościowych i komunikatorach

KWP

Gorzowscy policjanci odnotowali kilka oszustw, dokonanych za pomocą portali społecznościowych i komunikatorów. Oszuści przejmują nasze konto na portalu społecznościowym i piszą wiadomości z prośbą o pożyczkę do znajomych, których mamy na liście kontaktów.

 Niestety, kilka takich przypadków zakończyło się utratą pieniędzy. Pokrzywdzeni byli pewni, że pieniądze trafiły do znajomych.

Policja przestrzega: Niezależnie od sytuacji, należy dobrze zweryfikować osobę, która prosi o przelew. Nawet jeśli w komunikatorze znajduje się na liście naszych kontaktów, nie zapominajmy, że ktoś mógł przejąć te konto. Prośby o przelew zweryfikujmy choćby podczas telefonicznej rozmowy.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.