°C

Władze województwa zaciągają kolejny kredyt – 56 mln złotych

Fot. www.lubuskie.pl

Sejmik województwa lubuskiego zgodził się dziś na zaciągniecie przez władze regionu długoterminowego kredytu.

Tym razem chodzi o 56 mln złotych, które – jak wyjaśnia marszałek Elżbieta Polak – mają być przeznaczone na pokrycie deficytu budżetowego i wykład własny do wielu ważnych inwestycji:

Zaciągnięcie długoterminowego kredytu pozytywnie zaopiniowała m.in. sejmikowa komisja budżetu i finansów. Jej przewodniczący Marek Cieślak, podkreśla, że warunki wynegocjowane z bankiem są bardzo korzystne i kredyt nie będzie żadnym zagrożeniem stabilności finansowej województwa:

W podobnym tonie o nowym kredycie zaciąganym przez władze województwa wypowiada się także radny Kazimierz Łatwiński, opozycyjny członek komisji budżetu i finansów:

Dodajmy, że głosowanie nad wyrażeniem zgody na zaciągnięcie 56 mln zł kredytu było jednym z punktów dzisiejszych obrad sejmiku województwa lubuskiego.

Poza tym radni zapoznali się także m.in. z informacjami na temat zarobków nauczycieli w szkołach należących do samorządu województwa oraz inwestycjach na drogach krajowych w regionie. Omówili też sytuację związaną ze stanem jakości powietrza w Gorzowie i Zielonej Górze oraz uczcili minutą ciszy byłego premiera Jana Olszewskiego i zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

4 odpowiedzi na “Władze województwa zaciągają kolejny kredyt – 56 mln złotych”

 1. Dalej będą topić kasę w kosmodromie Nowe Kramsko? Bo to niewątpliwie priorytetowa inwestycja dla „kosmicznego” zarządu, tzn. takiego, co „zarządza” jakby właśnie wylądował tu, na kosmodromie, prosto z odległej galaktyki.
  Po epokowym sukcesie w postaci jednego kursu dziennie do Warszawy, pora na jeden kurs dziennie na Księżyc, w ramach porywającego programu Platformy O. i przystawek o wdzięcznej nazwie: „Porywamy się z motyką na Księżyc, a już wkrótce na Słońce!”. 😀

 2. bonk, lotnisko w Babimmoście służyło Zielonce bardzo dobrze i duża różnica pieniędzy wpompowanych na południe województwa w stosunku do północy tymi lotami polityków z Zielonej do Warszawy załatwiać bezpośrednio u ministrów (z PO).
  teraz mamy rządy PIS a Gorzów niewystarczająco wykorzystuje sytuację.

  Mamy marnego prezydenta którego pis ratuje żeby w ogóle cokolwiek u nas ruszyło a i tak wszystko stoi. Są tylko zapisane jakieś pieniądze. Ale one przepadną, zginą w mroku wydatków konsumpcyjnych TEGO prezydenta.

  Kredyt który zaciągnął z banku jest wydatkowany w bieżącym roku na sfinansowanie dziury w budżecie który ten prezydent ustalił (wydatki większe od przychodów).

  rozejdzie się wszystko po kościach.
  I nic nie zostanie zrobione.

  Ale po Gorzowie będą jeździły tramwaje.

 3. W kwestii dodatkowego wykorzystania kosmodromu po niewielkich kosztach mam pewien pomysł. W zeszłym tygodniu jeden z członków zarządu województwa dwukrotnie „odleciał” na antenie tego radia, więc potencjał lotniczy jak najbardziej posiada. Wystarczyłoby zmienić mu tylko miejsce świadczenia pracy na kosmodrom Nowe Kramsko i ilość odlotów „od ręki” wzrosłaby najmniej dwukrotnie.
  Nie wiem tylko, jak wyglądałaby sytuacja z „przylotami”, bo zauważyłem jedynie „odloty”. No ale to też już coś dla „naszej” lokalnej „konkurencji” lotnisk w Berlinie. 😀

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.