°C

Co się dzieje w gorzowskim szpitalu?

FOT. Radio Gorzów

Prezes gorzowskiego szpitala tłumaczył się dziś przed radnymi sejmiku z sytuacji na oddziale chirurgicznym.

W ostatnich tygodniach z pracy na oddziale zrezygnowało kilku lekarzy, a ordynator chirurgii złożył rezygnację i poszedł na zwolnienie lekarskie.

Jerzy Ostrouch, prezes Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, mówił dziś na sejmiku, że sytuacja związana jest z wygórowanymi – jego zdaniem – żądaniami płacowymi lekarzy, których zarząd szpitala nie jest w stanie spełnić:

Jerzy Ostrouch zapewnił dziś radnych, że – mimo pojawiających się na ten temat pogłosek – zarząd szpitala nie ma zamiaru zamykać oddziału chirurgii czy szpitalnej poradni chirurgicznej. Jak stwierdził, nie ma żadnego zagrożenia dla pacjentów, operacje i zabiegi są wykonywane, a oddział wciąż pracuje:

Marszałek Elżbieta Polak podkreśla, że władze województwa na bieżąco monitorują sytuację w gorzowskim szpitalu. Jak zaznacza, prezes Ostrouch ma pełne poparcie władz województwa, które nie zgadzają się na stawianie tak wygórowanych żądań płacowych przez lekarzy:

Konfliktowi na oddziale chirurgii gorzowskiego szpitala z niepokojem przygląda się m.in. radna Elżbieta Płonka. Wiceprzewodnicząca sejmikowej komisji zdrowia uważa, że całą sytuację należy jak najszybciej wyjaśnić:

Dodajmy, że władze Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zamówiły już zewnętrzny audyt, jaki ma być przeprowadzony na oddziale chirurgii. Wyniki tego raportu mają być znane jeszcze w tym miesiącu.

 

 

 

4 odpowiedzi na “Co się dzieje w gorzowskim szpitalu?”

 1. „Władze województwa na bieżąco monitorują…” – oczywiście mija się z prawdą, mówiąc językiem dyplomatycznym. Jak bardzo to robi – osobiście na antenie tego radia w minioną sobotę doniósł na władze województwa członek władz województwa „rozemocjonowany” tow. Jędrzejczak.
  Kto chce, może sobie przełożyć to na język mniej parlamentarny, wtedy zabrzmi bardziej wyraziście i adekwatnie do poziomu języka zademonstrowanego ostatnio przez tegoż denuncjatora – członka zadenuncjowanych władz. 😀

  By the way: ktoś w ogóle wierzy w te 50 tys. pln? Bo rozumiem, że mowa była o miesięcznym wynagrodzeniu jednego lekarza… 😉

 2. @Roman Nowak
  Pytanie tylko, który lekarz o uznanej renomie przyjdzie do pracy w szpitalu – nie mającym zbyt wysokich notowań?
  Zarząd lecznicy musiałby chyba znacznie przepłacać specjalistów, żeby ci decydowali się na wybór gorzowskiego szpitala jako podstawowego miejsca pracy.

 3. Ostrouch jak zawsze kłamie a za nim to samo Polakowa Niech Pani marszałek zrobi audyt i sprawdzi ile prezes wypłaca dodatków do pensji swoim z PO . i czy on jest do konca uczciwy bedziemy się temu przyglądać i podawać do publicznej wiadomości
  Dobrze że pani Polakowa murem stoi za prezesem nic tu dziwnego swój swojego broni

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.