°C

Szpital: Do końca tygodnia oddział wznowi operacje

FOT. Radio Gorzów

Jeszcze w tym tygodniu, ale jeszcze nie dziś, wznowione mają być przyjęcia i zabiegi na Oddziele Chirurgi Ogólnej i Onkologicznej Gorzowskiego Szpitala. O sprawie pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Decyzja o wstrzymaniu planowanych operacji została podjęta z uwagi na braki kadrowe. Przez ostatnie dni zarząd szpitala prowadził rozmowy z lekarzami i zatrudnił nowych.

 – Lada dzień ma zostać podjęta decyzja o wznowieniu przyjęć i zabiegów – mówi rzecznik prasowy szpitala Agnieszka Wiśniewska:

Jak już informowaliśmy nie tylko szpitalny oddział chirurgii cierpi przez brak lekarzy, ogromne problemy mają także pacjenci zgłaszający się do przyszpitalnej poradni chirurgicznej – alarmował w minioną sobotę jeden z naszych słuchaczy. Kiedy ten zgłosił się na zdjęcie szwów po zabiegu, pielęgniarki odmówiły, tłumacząc, że bez nadzoru lekarza tego nie zrobią:

Dziś rzecznik szpitala zapewnia, że sytuacja ta miała charakter incydentalny

Tymczasem dziś prezydent Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski zwrócili się do marszałek województwa Elżbiety Polak o przedstawienie pełnej informacji o sytuacji w gorzowskim szpitalu wojewódzkim. Pismo do marszałek województwa

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.