°C

Ruszył nabór do podstawówek

Dziś rusza nabór do gorzowskich szkół podstawowych. W tym roku nabór prowadzony jest przy pomocy systemu informatycznego. Oznacza to, że wszystkie pierwszaki muszą być zgłoszone w systemie elektronicznego naboru.

Do klas pierwszych przyjmowane są dzieci siedmio- i sześcioletnie. Mówi Grażyna Jaśnikowska z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta:

Zgłoszenie dziecka do systemu elektronicznego naboru rozpoczynamy od wejścia na stronę www.gorzow.pl. W zakładce „edukacja” odnajdziemy „nasze systemy e-naboru”i „rejestracja kandydatów do szkoły podstawowej”. W zależności od udzielanych odpowiedzi system sam wygeneruje albo „zgłoszenie” do szkoły obwodowej lub „wniosek” do szkoły poza obwodem. Podpisane wnioski należy złożyć w wybranej szkole. W przypadku kłopotów bądź braku dostępu do komputera lub internetu rodzice powinni zgłosić się bezpośrednio do wybranych szkół. Dziś także rozpoczyna się nabór uczniów do klas 4 i 7, jest on jednak mocno ograniczony.

Składanie wniosków do klas pierwszych szkół podstawowych trwać będzie do 8 marca, a do klas 4 – do 15 marca. Ogłoszenie listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dzieci nastąpi 19 marca.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.