°C

Maraton pisania wniosków do BO

redakcja gorzowska
 

Miejscy urzędnicy zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w maratonie pisania wniosków do budżetu obywatelskiego na rok 2020. W tegorocznej edycji wprowadzono kilka znaczących zmian, stąd warto skorzystać z pomocy urzędników. Maraton zaplanowano na wtorek, 12 lutego.

Mówi Anna Pękalska z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Przypomnijmy, nabór wniosków już trwa. W 2020 roku na realizację zadań Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 5 mln 750 tysięcy złotych. Z tego 575 tysięcy pójdzie na kategorię ogólnomiejską, a 1 mln 150 tysięcy na kategorię oświatową. 4 mln 25 tysięcy przeznaczono na dziesięć kategorii rejonowych, co da w sumie 402 tysiące złotych na zadania dla każdego z gorzowskich osiedli. Miasto zabezpieczyło też ponad 600 tysięcy na tzw. rezerwę, która pokryje różnice w wycenach i kosztach realizacji wybranych inwestycji.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku