°C

M. Błaszczak: Zaawansowane negocjacje ws. Patriotów

źródło: Pixabay
 

Minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział, że rozmowy o zakupie zestawów obrony powietrznej Patriot są bardzo zaawansowane. Minister dodał w radiowej Jedynce, że wiele wskazuje, iż sprawa zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale.

Szef MON powiedział, że rozmawiał o kupnie Patriotów z przedstawicielami władz Stanów Zjednoczonych: z doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego Herbertem McMasterem i z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem.

Rozmowy o sprzedaży Polsce amerykańskich zestawów Patriot są prowadzone w formule międzyrządowej od kwietnia 2015 roku. W listopadzie zeszłego roku amerykański Kongres zgodził się na sprzedaż Polsce uzbrojenia, w tym radarów, wyrzutni i pocisków, za 10 i pół miliarda dolarów.

Minister Błaszczak powiedział, że z dwóch procent PKB przeznaczonych na obronność jedna czwarta zostanie wydana na zakup sprzętu dla wojska. Zapowiedział też powołanie Agencji Uzbrojenia, która będzie zajmować się wszystkimi sprawami związanymi z kupnem sprzętu wojskowego. Niebawem ma zostać powołany pełnomocnik, który zajmie się przygotowaniem powstania Agencji.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku