°C

Archaiczne czyli naturalne śpiewanie w „Jedynce”

autor: Piotr Wiśniewski

Przez trzy dni w klubie MCK „Jedynka”, realizowano niecodziennie warsztaty dla poszukiwaczy starych dźwięków czyli ze śpiewu archaicznego.

Zajęcia prowadził trener wokalny Stanisław Mazurek ze Szczecina. Jak twierdzi prowadzący, warsztaty te to powrót do sposób naturalnego wydobywania dźwięków, które w jego rodzinie kultywowane są od 25 pokoleń.

Jak się okazuje, nutowe zapisy na przełomie wieków, stosowane były najczęściej wobec pieśni kościelnych, te archaiczne były przekazywane z ust do ust.

Wśród chętnych do nauki śpiewu naturalnego, znalazły się między innymi dwie panie, Joanna Ginda i Ewa Skrzyk – Bączkowska. Kobiety wzięły udział w warsztatach z miłości do śpiewania i z chęci rozwijania się.

Warsztaty ze śpiewu archaicznego, zorganizowała Małgorzata Kamczyc z „Instytutu dźwięków”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.