°C

Drogowy problem mieszkańców ul. Zuchów

fot. K.Rak

Mieszkańcy ulicy Zuchów na gorzowskim Zieleńcu walczą o remont ulicy. W tej sprawie zbierają podpisy pod petycją do władz miasta.

Wszystko przez remont ul. Sulęcińskiej, dla której teraz ulica Zuchów jest objazdem. Bez asfaltu droga się zapada i tworzą się dziury. Mieszkańcy twierdzą, że ulica już teraz to tor przeszkód. Ciężko jest przejechać, przejść oraz utrzymać czystość. Mówi jedna z mieszkanek ulicy – pani Elżbieta:

Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi, że droga na pewno zostanie wyrównana, jednak co do kompleksowego remontu nic nie jest jeszcze pewne:

Dodajmy, że przebudowa ulicy Sulęcińskiej miała zakończyć się wraz z końcem roku. Termin ten został jednak przesunięty na koniec marca. Wartość tej inwestycji to blisko 4 mln 600 tysięcy złotych.

Jedna odpowiedź do “Drogowy problem mieszkańców ul. Zuchów”

  1. Zapomniano wspomnieć, że ulicą Zuchów puszczony został cały tranzyt z Sulęcińskiej, czyli kurierzy DHL, GLS itp. ( auta służbowe, a te są najmniej szanowane, czyli jadą nawet 70-80 km/h po błocie lub zostawiając za sobą tabuny kurzu) PKS, samochody ciężarowe i pędzące osobówki, nie mówiąc o wozach asenizacyjnych, czy, i tu uwaga: pługopiaskarkach. Te ostatnie się wycwaniły i zaczęły dewastację w szybkim tempie ulicy równoległej do Zuchów, czyli Skautów i Biwakowej, robiąc sobie z nich kolejny objazd objazdu. A teraz najlepsze, o czym zapomniano wspomnieć – rano w okolicach godziny 6-8 auta jadą wyczynowym slalomem stosując zaawansowane algorytmy logiki omijania kanionów, rozpadlisk, jezior i innych niespodzianek. Podczas tego baletu szanujących swoje własne samochody mieszkańców, szybsze są oczywiście auta dostawcze, czy jak wiadomo „służbowe” (bo jaki samochód podjedzie pod 50 cm krawężnik?). Można się nadziać nie miło na skręcające nagle podczas omijania dziury auto rozchlapujące kałużę na boki, a co mają powiedzieć przechodnie? I tu jest sedno – rano tą drogą podążają dzieci do szkoły i dorośli do i z pracy w oczywiście ściśle czarnym ubraniu bez odblasków. Ilu z nich zostało ochlapanych błotem jak widoczne na zdjęciach ogrodzenia? A takie zapewnienia prezydenta, że droga będzie wyrównana to sobie można w … wsadzić . Przed remontem miał być rozścielony asfalt, bo będzie ulicą Zuchów objazd Sulęcińskiej poprowadzony i będzie jechał autobus. Daliśmy się nabrać tak, jak na zafundowany nam AquaPark czyli utopiony na bagnie w błocie i kałużach plac zabaw i fitness. Oczywiście magistrat „monitoruje” sytuację. I co? Na wiosnę sam się uniesie o 30 cm wyżej i będzie można z niego korzystać wiosną, jesienią i nawet zimą, a nie tylko latem kiedy jest sucho i nie ma tzw. „ponad normatywnych opadów”, które , jak Jacek Wójcicki powiedział, że zdarzają się raz na 20 lat? Jasne, jasne. Wszyscy wiemy, aby usunąć problem AquaParku, to trzeba zbudować go na nowo na uprzednio z głową przygotowanym terenie czyli 30 cm wyżej….

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.