°C

Noworoczne orędzie prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda w orędziu noworocznym podkreślił, że nadchodzący rok wyborczy to dobra okazja do merytorycznej rozmowy o przyszłości kraju. Przypomniał, że będziemy obchodzić ważne rocznice między innymi 20-lecie członkostwa w NATO i 15-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej. Polakom w Nowym Roku Andrzej Duda życzy spokoju, optymizmu i wzajemnego zrozumienia.

Podsumowując mijający rok Andrzej Duda przypomniał, że obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości były świętem polskiej wolności i narodowej dumy. Prezydent podziękował Polakom za włączenie się w tysiące jubileuszowych inicjatyw lokalnych i państwowych oraz za wspaniałą atmosferę tamtych dni, podczas których – jak dodał – podobnie jak w roku 1918, gromadziliśmy się pod biało-czerwoną flagą.

Andrzej Duda zaznaczył, że w nadchodzącym roku przypomnimy sobie i światu „jak wielki jest polski duch wolności”. Podkreślił, że okazją do tego jest stulecie powstania wielkopolskiego, pierwszego z trzech powstań śląskich, 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej oraz 20-lecie członkostwa Polski w NATO. Prezydent powiedział, że upamiętnimy także 450. rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej oraz 15-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Prezydent powiedział, że koniec roku jest okazją do spojrzenia na historię Polski. Podkreślił, że w 40 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do kraju oraz w 30-lecie przełomowych wyborów z 4 czerwca 1989 roku, w szczególności wolnych wyborów do Senatu, raz jeszcze spojrzymy na nasze dzieje jako historię nieustępliwych, solidarnych starań o wolność, niepodległość i pokój.

Andrzej Duda podkreślił, że nadchodzący rok będzie czasem wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz polskiego Sejmu i Senatu. Zaznaczył, że w ten sposób każdy z nas współtworzy niepodległe, bezpieczne i stabilne państwo. Prezydent zwrócił uwagę, że decyzje obywateli wymagają także odpowiedzialności ze strony polityków wszystkich opcji. Zaznaczył, że kampania wyborcza to dobry czas na merytoryczną dyskusję o przyszłości Polski.

Andrzej Duda podkreślił, że sprawy publiczne to tylko jedna ze sfer życia. Prezydent życzył Polakom w nowym roku: pokoju, optymizmu, zdrowia. „Oby zawsze mogli Państwo liczyć na życzliwy uśmiech i pomocną dłoń, przejawy zwykłej, ludzkiej serdeczności” – powiedział Andrzej Duda.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.