°C

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę w Berlinie

fot. Kancelaria Premiera
 

Mateusz Morawiecki - Mateusz Morawiecki - Berlin Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę w Berlinie.W południe spotka się z Angelą Merkel. Politycy mają rozmawiać m.in. o współpracy gospodarczej, nowym budżecie unijnym i polityce migracyjnej.

Premier zamierza między innymi poruszyć temat budowy gazociągu Nordstream II. W rozmowie z dziennikiem „Die Welt” projekt nazwał „niepotrzebnym” i „szkodliwym”.

Niewykluczone, że politycy będą również rozmawiali o nowelizacji ustawy o IPN. Pod koniec ubiegłego tygodnia, Angela Merkel w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie jej urzędu powiedziała, że to „Niemcy ponoszą odpowiedzialność za wydarzenia, do których doszło w czasie holokaustu.”

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową rzecznik rządu, Joanna Kopcińska podkreślała, że to „ważne słowa, w kontekście dyskusji, która przetoczyła się przez Europę i świat”. Po południu Mateusz Morawiecki wygłosi przemówienie w Fundacji Körbera. Zajmuję się ona między innymi prowadzeniem analiz w dziedzinie polityki międzynarodowej.

W ostatnich latach publikowała między innymi raporty o wiedzy Niemców o Holokauście czy pogorszeniu się relacji polsko-rosyjskich po aneksji Krymu przez Rosję. Mateusz Morawiecki złoży dziś też kwiaty przed Pomnikiem Pomordowanych Żydów Europy. Jutro poleci do Monachium, gdzie weźmie udział w Konferencji Bezpieczeństwa.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku