°C

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę w Berlinie

fot. Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki - Mateusz Morawiecki - Berlin Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę w Berlinie.W południe spotka się z Angelą Merkel. Politycy mają rozmawiać m.in. o współpracy gospodarczej, nowym budżecie unijnym i polityce migracyjnej.

Premier zamierza między innymi poruszyć temat budowy gazociągu Nordstream II. W rozmowie z dziennikiem „Die Welt” projekt nazwał „niepotrzebnym” i „szkodliwym”.

Niewykluczone, że politycy będą również rozmawiali o nowelizacji ustawy o IPN. Pod koniec ubiegłego tygodnia, Angela Merkel w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie jej urzędu powiedziała, że to „Niemcy ponoszą odpowiedzialność za wydarzenia, do których doszło w czasie holokaustu.”

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową rzecznik rządu, Joanna Kopcińska podkreślała, że to „ważne słowa, w kontekście dyskusji, która przetoczyła się przez Europę i świat”. Po południu Mateusz Morawiecki wygłosi przemówienie w Fundacji Körbera. Zajmuję się ona między innymi prowadzeniem analiz w dziedzinie polityki międzynarodowej.

W ostatnich latach publikowała między innymi raporty o wiedzy Niemców o Holokauście czy pogorszeniu się relacji polsko-rosyjskich po aneksji Krymu przez Rosję. Mateusz Morawiecki złoży dziś też kwiaty przed Pomnikiem Pomordowanych Żydów Europy. Jutro poleci do Monachium, gdzie weźmie udział w Konferencji Bezpieczeństwa.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.