°C

Prezydent winszuje Litwie

zrodlo: prezydent.pl
 

Prezydent Andrzej Duda złożył Litwinom życzenia z okazji 100-lecia odbudowy państwowości. W liście przekazanym prezydent Litwy Dalii Grybauskaite, życzył wszystkim mieszkańcom tego kraju radosnych obchodów rocznicy i wszelkiej pomyślności.

List został umieszczony na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda napisał, że rok 2018 jest szczególny zarówno dla Polski, jak i Litwy, które świętują stulecie odzyskania swojej niepodległości. „Dzieje naszych krajów od wieków przeplatają się w szczególny sposób. Czerpiemy z naszych wielowiekowych doświadczeń, koncentrujemy się na współczesnych wyzwaniach w naszych relacjach dwustronnych oraz w całej przestrzeni euroatlantyckiej” – podkreślił w liście prezydent. Andrzej Duda wyraził radość, że może brać udział w świętowaniu jubileuszu Odrodzenia Państwowości Litewskiej.

Z okazji 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego dziś wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie rozbłyśnie okolicznościowa iluminacja.
Polska para prezydencka bierze udział w obchodach 100. rocznicy odbudowy litewskiej państwowości w Wilnie. Na obchody do litewskiej stolicy przyjechali też prezydenci wielu europejskich państw i szefowie unijnych instytucji: prezydenci Niemiec, Ukrainy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Gruzji oraz Islandii, a także następczyni szwedzkiego tronu księżna Wiktoria oraz szefowie unijnych instytucji – Donald Tusk i Jean-Claude Juncker.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku