°C

Prezydent winszuje Litwie

zrodlo: prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda złożył Litwinom życzenia z okazji 100-lecia odbudowy państwowości. W liście przekazanym prezydent Litwy Dalii Grybauskaite, życzył wszystkim mieszkańcom tego kraju radosnych obchodów rocznicy i wszelkiej pomyślności.

List został umieszczony na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda napisał, że rok 2018 jest szczególny zarówno dla Polski, jak i Litwy, które świętują stulecie odzyskania swojej niepodległości. „Dzieje naszych krajów od wieków przeplatają się w szczególny sposób. Czerpiemy z naszych wielowiekowych doświadczeń, koncentrujemy się na współczesnych wyzwaniach w naszych relacjach dwustronnych oraz w całej przestrzeni euroatlantyckiej” – podkreślił w liście prezydent. Andrzej Duda wyraził radość, że może brać udział w świętowaniu jubileuszu Odrodzenia Państwowości Litewskiej.

Z okazji 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego dziś wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie rozbłyśnie okolicznościowa iluminacja.
Polska para prezydencka bierze udział w obchodach 100. rocznicy odbudowy litewskiej państwowości w Wilnie. Na obchody do litewskiej stolicy przyjechali też prezydenci wielu europejskich państw i szefowie unijnych instytucji: prezydenci Niemiec, Ukrainy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Gruzji oraz Islandii, a także następczyni szwedzkiego tronu księżna Wiktoria oraz szefowie unijnych instytucji – Donald Tusk i Jean-Claude Juncker.

Jedna odpowiedź do “Prezydent winszuje Litwie”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.