°C

Ekspert o szansach polskich szczypiornistek na ME: Najważniejsze, by wyszły z grupy

pixabay

Wyjście z grupy to cel minimum? Chyba z taką tezą należy się zgodzić. Polskie szczypiornistki jutro rozpoczynają rywalizację na mistrzostwach Europy we Francji.

Polki w grupie zagrają z Danią, Szwecją i Serbią. Z tą ostatnią reprezentacją zmierzą się już jutro. Jakie szanse mają biało-czerwone? O mistrzostwach Europy rozmawiamy z naszym ekspertem. A jest nim Dariusz Kudła – lubuski koordynator ośrodków szkolenia piłki ręcznej.

– To dla nas ważny turniej – uważa Kudła:

Warto dodać, że w kadrze mamy dwie zawodniczki, które rozpoczynały swoją przygodę z piłką ręczną w Żarach. Są to Monika Kobylińska i Aneta Łabuda.- Bez wątpienia to ważne ogniwa naszej reprezentacji – dodaje Dariusz Kudła: 

Dodajmy, że pierwszy mecz z Serbią jutro o godzinie 18. Do następnej rundy awansują trzy czołowe drużyny z każdej z czterech grup.

Avatar

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.