°C

O stresie wśród dzieci i młodzieży

redakcja gorzowska
 

O stresie, który coraz mocniej dotyka dzieci i młodzież, rozmawiali dziś uczestnicy konferencji pt. „Stres - problemem dnia dzisiejszego. Rodzina - szkoła - społeczeństwo”. Niestety z badań wynika, że około 30 procent polskich dzieci nie jest zadowolonych ze swojego życia i ma problemy ze zdrowiem psychicznym.

Źródłem stresu mogą być choćby nadmierne oczekiwania wobec dziecka ze strony szkoły lub rodziców. Mówi dr Anna Hildebrandt-Mrozek.

Sygnałem alarmowym dla rodziców powinna być zmiana zachowania naszego dziecka – mów psycholog Anna Borkowska.

Pierwszą receptą powinna być wspierająca rozmowa rodziców z dzieckiem. Gdy problem przerasta jednak możliwości rodziców, warto zwrócić się o pomoc do pedagoga, psychologa czy terapeuty.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku