°C

Zmarzlik wicemistrzem świata! Mistrzem Woffinden

fot. PAP/Tytus Żmijewski

Bartosz Zmarzlik - żużlowiec Stali Gorzów - został wicemistrzem świata. Podczas ostatniej tegorocznej rundy o indywidualne mistrzostwo świata Zmarzlik zajął piąte miejsce i nie odrobił straty do Taia Woffindena,. Brytyjczyk zdobył po raz trzeci w karierze złoty medal.

Zmarzlik odjechał kapitalne zawody. W serii zasadniczej wygrał bezapelacyjnie pierwsze cztery wyścigi. Dopiero w piątym swoim starcie przegrał z fenomenalnym Rosjaninem – Artiemem Łagutą. Ten ostatni okazał się zresztą najlepszy po 20. wyścigach.

W półfinale nasz zawodnik przyjechał dopiero trzeci – za plecami Iversena i Woffindena. Po tym wyścigu stało się jasne, że „Tajski” po raz trzeci założy koronę mistrzowską. Woffinden wygrał w wielkim finale. Drugi był Łaguta, a trzeci Emil Sajfutdonov. 

Srebrny medal Bartosza Zmarzlika to największy indywidualny sukces w karierze 23-letniego zawodnika. Dwa lata temu gorzowianin zdobył brąz.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Fredrik Lindgren. Szwed wyprzedził na finiszu Polaka – Macieja Janowskiego i to on zdobył brązowy medal mistrzostw świata. 

Więcej wkrótce 

Avatar

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.