°C

Stal Gorzów – Unia Leszno w finale Speedway Ekstraligi!

fot. Ryszard Rachlewicz
 

Żużlowcy Cash Broker Stali Gorzów pokonali Forbet Włókniarz Częstochowa 51:39 w rewanżowym meczu półfinałowym ekstraligi i awansowali do finału! Zmierzą się w nim z Unią Leszno, która po raz drugi w półfinałach pokonała Spartę Wrocław.

Gorzowianie przywieźli spod Jasnej Góry ośmiopunktową zaliczkę i byli w lepszej sytuacji przed pojedynkiem na własnym torze. Goście przystąpili do tego pojedynku bez Mateja Zagara, który dochodzi do siebie po upadku z pierwszego pojedynku półfinałowego. Słoweńca zastąpił w składzie Andreas Lyager.

Włókniarz wygrał pierwszy bieg 4:2. Na ostatnich metrach Leon Madsen minął bowiem Krzysztofa Kasprzaka. Trzeci był Tobiasz Musielak, a ostatni Linus Sundstroem. Po wyścigu młodzieżowców był remis 6:6. Trzecią gonitwa, także zakończyła się zwycięstwem Stali 4:2 i gorzowianie objęli prowadzenie 10:8. Później „żółto-niebiescy” położyli jeszcze dwie podwójne wygrane i wydawało się, że sprawa ich wejścia do finału może rozstrzygnąć się bardzo szybko. W dwóch kolejnych wyścigach Stal powiększała przewagę.

Ósmy bieg to remis, a w dziewiątej gonitwie to goście zwyciężyli podwójnie i zrobiło się już tylko 32:22 dla Stali. Triumfował Madsen, który pojechał jako rezerwa taktyczna. Tu za za nim na mecie zameldował się Adrian Miedziński. Sundstroem był trzeci, a Kasprzak miał defekt motocykla.

W pierwszej odsłonie dziesiątego wyścigu na tor upadł Michał Gruchalski. Z powtórki sędzia wykluczył dość niespodziewanie Martina Vaculika. W drugiej odsłonie triumfował Szymon Woźniak, a za jego plecami przyjechali Fredrik Lindgren i Gruchalski.

Gorzowianie wygrali jedenasty bieg 4:2 i przypieczętowali awans do finału! Tam zmierzą się z ekipą z Leszna, a finał rozpoczyna się już za tydzień.

Punkty dla Stali: Kasprzak 11, Sundstroem 3, Vaculik 9, Woźniak 9+2, Zmarzlik 12, Szczotka 2, Karczmarz 5+1, Czerniawski ns.

Dla Włókniarza: Madsen 14+1 (6), Musielak 2+1, Miedziński 11+1 (6), Lyager 3, Lindgren 5, Gruchalski 4, Świącik 0.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku