°C

Stal Gorzów wjeżdża do finału Ekstraligi!

fot. R,Rachlewicz

Dzisiaj o godz. 16.30 na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp. rozpocznie się rewanżowy półfinałowy mecz fazy play off żużlowej ekstraklasy. Stal Gorzów podejmuje w nim Włókniarza Częstochowa, a praktycznie już po pierwszym meczu zapewniła sobie awans do finału. Na transmisję zapraszamy do Radia Zachód!

Zespół Cash Broker Stali wygrał bowiem w Częstochowie z forBetem 49:41 i do nadchodzącego spotkania przystępuje z ośmiopunktową zaliczką. Stanisław Chomski trener miejscowych zwraca jednak uwagę, że zwycięstwo pod Jasną Górą nie przyszło łatwo.

Na awans liczy także Szymon Woźniak, który w mijającym tygodniu sporo pracy włożył w regulację swoich motocykli.

Przygotowania do meczu półfinałowego komplikuje nieco turniej o Grand Prix Słowenii, który odbędzie się w Krsko. Z tego tez względu trener Chomski ma prawo obawiać się o dyspozycję Bartosza Zmarzlika i Martina Vaculika.

Kibice Stali liczą zatem na dobry wynik Zmarzlika i Vaculika w Krosko oraz na to, że ci dwaj zawodnicy, wsparci pozostałymi żużlowcami Stali nie zmarnują wybornej okazji na awans do wielkiego finału. Na to samo liczy Szymon Woźniak, który mimo punktowej przewagi podchodzi o meczu tak jak do każdego innego.

Również trener Chomski dmucha na zimne i zapewnia, że cały stalowy team od pierwszego wyścigu będzie walczyć o każdy punkt.

O szansach w obu półfinałach play-off rozmawialiśmy z dziennikarzem TVP Gorzów, Jackiem Dreczką:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.