°C

Emocje pod Jasną Górą. Stal wygrała z Włókniarzem! Finał na wyciągnięcie ręki?

R. Rachlewicz
 

Żużlowcy Stali Gorzów wygrali pod Jasną Górą z Włókniarzem Częstochowa 49:41 w pierwszym półfinałowym meczu ekstraligi.

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Po dwóch wyścigach był remis 6:6. Stal objęła prowadzenie w trzecim wyścigu, ale Włókniarz błyskawicznie doprowadził do wyrównania. W drugiej serii gorzowianom udało się odskoczyć na 4 punkty (20:16 po 6. wyścigu), ale gospodarze znów nie pozwolili gorzowianom na ucieczkę. Taka żużlowa wymiana ciosów trwała prawie do samego końca meczu. Przed wyścigami nominowanymi Stal objęła minimalne prowadzenie (40:38). Podwyższyła je po 14 i 15 wyścigu i ostatecznie wygrała różnicą ośmiu punktów. To spory kapitał przed rewanżem w Gorzowie. 

Świetnie pojechał dziś Martin Vaculik (komplet 15 pkt.). Dobrze Krzysztof Kasprzak (10 pkt) i  Bartosz Zmarzlik (11 pkt), choć najlepszy zawodnik ekstraligi miał słabszy początek zawodów. Swoje zrobili Szymon Woźniak (6 pkt.) i Rafał Karczmarz (5 pkt.). Słaby był Grzegorz Walasek (1 pkt.)

W ekipie częstochowskiej liderem był Leon Madsen. Bardzo dobre wrażenie sprawił junior Michał Gruchalski, który zastępował Mateja Zagara. Słoweniec miał upadek w 6 wyścigu i nie pojawił się już na torze. Słabiej zaprezentowali się za to Fredrik Lindgren i Adrian Miedziński. 

Rewanżowe spotkanie w najbliższą niedziele w Gorzowie. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku