°C

Pierwszy numer „LandsbergON” już w sieci

Graf. Organizatora

"LandsbergON" to gorzowski półrocznik fantastyczny.

Czasopismo można pobrać ze strony www.landsbergon.pl. Magazyn zawiera opowiadania z gatunku science-fiction, fantasy i horror pisane przez gorzowskich twórców i nawiązujące do naszego miasta i okolic.

W pierwszym numerze „LandsbergONu” znalazły się opowiadania: „Błąd Pierwotny” Mariusza Sobkowiaka, o tym jak tajemnicza Sfera pochłania Gorzów, „13” Kamila Kwiatkowskiego o postapokaliptycznej przyszłości naszego miasta, „Kolekcja” napisana przez uczniów II LO, opowiadająca o tajemniczym strychu liceum. Poza tym recenzja Piotra Jakubowskiego a wszystko upiększone grafikami Anny Kowalczewskiej, Sebastiana Górnego i zdjęciami Darii Żok.

Pierwszy numer „LandsbergONu” został wydany w lipcu tego roku w liczbie 100 egzemplarzy.  
15 egzemplarzy trafiło do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby mogły być wypożyczane i czytane przez wszystkich zainteresowanych gorzowian. 

Wydawnictwo przygotowane zostało przez stowarzyszenie NOVUM.

Od lutego do kwietnia tego roku trwała otwarta rekrutacja autorów tekstów i grafik do pierwszego numeru „LandsbergONu”. Gorzowianie zgłaszali się licznie dzięki informacjom medialnym rozsyłanym przez Stowarzyszenie NOVUM. Prace do drugiego numeru można zgłaszać do końca września na adres mailowy landsbergon@gmail.com.  Drugi numer zostanie wydany do końca roku.

(inf.pras. wydawnictwa)

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.