°C

Pierwszy numer „LandsbergON” już w sieci

Graf. Organizatora
 

"LandsbergON" to gorzowski półrocznik fantastyczny.

Czasopismo można pobrać ze strony www.landsbergon.pl. Magazyn zawiera opowiadania z gatunku science-fiction, fantasy i horror pisane przez gorzowskich twórców i nawiązujące do naszego miasta i okolic.

W pierwszym numerze „LandsbergONu” znalazły się opowiadania: „Błąd Pierwotny” Mariusza Sobkowiaka, o tym jak tajemnicza Sfera pochłania Gorzów, „13” Kamila Kwiatkowskiego o postapokaliptycznej przyszłości naszego miasta, „Kolekcja” napisana przez uczniów II LO, opowiadająca o tajemniczym strychu liceum. Poza tym recenzja Piotra Jakubowskiego a wszystko upiększone grafikami Anny Kowalczewskiej, Sebastiana Górnego i zdjęciami Darii Żok.

Pierwszy numer „LandsbergONu” został wydany w lipcu tego roku w liczbie 100 egzemplarzy.  
15 egzemplarzy trafiło do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby mogły być wypożyczane i czytane przez wszystkich zainteresowanych gorzowian. 

Wydawnictwo przygotowane zostało przez stowarzyszenie NOVUM.

Od lutego do kwietnia tego roku trwała otwarta rekrutacja autorów tekstów i grafik do pierwszego numeru „LandsbergONu”. Gorzowianie zgłaszali się licznie dzięki informacjom medialnym rozsyłanym przez Stowarzyszenie NOVUM. Prace do drugiego numeru można zgłaszać do końca września na adres mailowy landsbergon@gmail.com.  Drugi numer zostanie wydany do końca roku.

(inf.pras. wydawnictwa)


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku