°C

Belgia będzie szybciej odsyłać nielegalnych migrantów

Pixabay.com
 

Belgia będzie szybciej odsyłać nielegalnych imigrantów do Tunezji. Porozumienie w tej sprawie podpisali ministrowie obu krajów, odpowiedzialni za sprawz azylu i migracji.
To kolejna decyzja Belgii, zmagającej się od kilku lat z problemem nielegalnej migracji.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, Tunezja będzie zobowiązana do załatwienia w ciągu 45 dni wszystkich formalności, wymaganych do przyjęcia swoich obywateli. W przeszłości takie procedury trwały miesiącami, a nawet latami. Teraz odsyłanie migrantów ma być szybsze i łatwiejsze. W ubiegłym roku policja zatrzymała prawie siedmiuset Tunezyjczyków, którzy przebywali w Belgii nielegalnie. 

W ostatnich latach władze w Brukseli zaostrzyły też zasady przyznawania azylu i kontrolowania osób, które dotarły do Belgii. Ma to ułatwić walkę z nielegalną migracją. A ponieważ Belgia jest traktowana przez przez migrantów jako kraj tranzytowy, z którego przedostają się do Wielkiej Brytanii, wzmocniono także ochronę na parkingach. Migranci wykorzystują bowiem postoje kierowców samochodów ciężarowych, by włamać się do przyczep i potem dotrzeć na Wyspy.

Teraz większa ochrona ma być także w portach, bo nielegalni migranci próbują przedostać się na promy. Kilka dni temu jeden z nich musiał zawrócić, kiedy znaleziono na nim grupę nielegalnych migrantów.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku