°C

W Senacie o nowelizacji ustawy o OZE

Pixabay
 

Senatorowie omawiali na posiedzeniu plenarnym założenia zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii. To pierwszy z zaplanowanych na dziś punktów obrad. Izba przed głosowaniem odesłała ustawę do ponownych prac w komisji.

„Regulacja zgłoszona przez rząd ma wzmocnić sektor energii odnawialnej w Polsce” – przekonywał senator PiS Andrzej Stanisławek. Przypomniał, że Polska ma do 2020 roku korzystać z OZE w 15 procentach całego zużycia energii. „Z tego względu niezbędne jest wsparcie państwa dla tego sektora” – przekonywał. „Zapisy umożliwią uzyskanie publicznej pomocy na modernizację infrastruktury związanej z OZE. Regulacja zmienia też zasady wsparcia, gdyż poza aukcjami wprowadza nowe rozwiązania dla mikroinstalacji i małych instalacji OZE takich jak: hydroenergia czy biogaz rolniczy” – wyliczał przedstawiciel senackiej większości.

Założenia nowelizacji popierali przedstawiciele PO. Senator Władysław Komarnicki chwalił między innymi planowane wydłużenie zezwoleń na stawianie elektrowni wiatrowych niespełniających wymogów ustawy odległościowej: „To ułatwi deweloperom wiatrowym branie udziału w akcjach. Projekt likwiduje też wątpliwości odnośnie do opodatkowywania wiatraków w przyszłości. To jednak nadal kropla w morzu potrzeb” – uważa przedstawiciel opozycji.

Ustawę skierowano do prac w łączonych komisjach: gospodarki oraz środowiska. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku