°C

WOT zachęca do kwalifikacji wojskowej

 

Wojska Obrony Terytorialnej zachęcają młodych ludzi do kwalifikacji wojskowej. Ta rozpocznie się na początku kwietnia i potrwa do lipca. To czas sprawdzianu dla 19-latków, którzy w czasie kwalifikacji dostaną przydział wojskowy i zostanie wydane zaświadczenie o stanie ich zdrowia.

Do czynnego udziału w kwalifikacji i do rozważenia założenia munduru zachęcają w tym roku terytorialsi. Rzecznik dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej pułkownik Marek Pietrzak zapowiada, że w komisjach pojawią się rekruterzy, którzy będą opowiadać młodych ludziom o służbie w armii.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zostaną wysłani do kilkuset komisji kwalifikacyjnych, które od kwietnia będą działały na terenie kraju. Pułkownik Marek Pietrzak powiedział, że w ubiegłym roku też robiono podobną kampanię, która przełożyła się na więcej powołań do służby. Oficer podkreślił, że największą zaletą WOT jest możliwość łączenia życia prywatnego ze służbą, ponieważ jest ona rotacyjna. Takiej formy nie proponuje żaden inny rodzaj sił zbrojnych w Polsce.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 4 kwietnia i potrwa do 8 lipca

Kwalifikacja obejmie blisko 300 tysięcy młodych Polaków. Obowiązek stawienia się przed powiatowymi komisjami lekarskimi będą miały osoby urodzone w 2003 roku. Wezwanie otrzymają także urodzeni w latach 1998-2002, którym do tej pory nie została określona kategoria zdolności do czynnej służby wojskowej.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku