°C

Minister Emilewicz spodziewa się inwestycji izraelskich

Pixbaxy.com

Minister przedsiębiorczości i technologii spodziewa się napływu inwestycji izraelskich do Polski. Jadwiga Emilewicz podkreśla, że to oczekiwanie wynika nie tyle z wczorajszej nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, co z wcześniejszych spotkań z przedstawicielami izraelskiego rządu i biznesu.

Minister powiedziała, że podczas niedawnego spotkania izraelski wiceminister finansów wyraził zainteresowanie przyjazdem do Polski. Podczas rozmowy pojawił się pomysł utworzenia funduszu inwestycyjnego, który skupiałby się na spółkach z branży technologicznej.

Jadwiga Emilewicz dodaje, że zainteresowanie inwestowaniem w Polsce obserwuje od dłuższego czasu. Przypomniała, że w zorganizowanym w ubiegłym tygodniu Polsko-Izraelskim Forum Biznesowym wzięło udział ponad 250 firm – w większości izraelskich.

Jedna odpowiedź do “Minister Emilewicz spodziewa się inwestycji izraelskich”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.