°C

Minister Emilewicz spodziewa się inwestycji izraelskich

Pixbaxy.com
 

Minister przedsiębiorczości i technologii spodziewa się napływu inwestycji izraelskich do Polski. Jadwiga Emilewicz podkreśla, że to oczekiwanie wynika nie tyle z wczorajszej nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, co z wcześniejszych spotkań z przedstawicielami izraelskiego rządu i biznesu.

Minister powiedziała, że podczas niedawnego spotkania izraelski wiceminister finansów wyraził zainteresowanie przyjazdem do Polski. Podczas rozmowy pojawił się pomysł utworzenia funduszu inwestycyjnego, który skupiałby się na spółkach z branży technologicznej.

Jadwiga Emilewicz dodaje, że zainteresowanie inwestowaniem w Polsce obserwuje od dłuższego czasu. Przypomniała, że w zorganizowanym w ubiegłym tygodniu Polsko-Izraelskim Forum Biznesowym wzięło udział ponad 250 firm – w większości izraelskich.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku