°C

Ferie z terytorialsami

fot. 12 WBOT
 

Blisko 140 ochotników postanowiło zamienić narty na trening wojskowy. W Skwierzynie rozpoczęły się „Ferie z WOT”. Przerwę semestralną młodzi ludzie postanowili wykorzystać na szkolenie podstawowe i zostać terytorialsem 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe to wielka przygoda, ale to nie zabawa. Kandydaci zostaną sprawdzeni, z jaką formą przekroczyli bramę jednostki – muszą przystąpić do egzaminu z wychowania fizycznego. Przyszli terytorialsi muszą nauczyć się bezpiecznego i efektywnego posługiwania bronią, a także podstaw taktyki. Nauczą się także elementów pierwszej pomocy medycznej na polu walki, będą ewakuować rannego czy pracować z mapą. Po złożeniu przysięgi, żołnierze będą kształcić się jeszcze 3 lata, nim osiągną gotowość bojową. Jeśli ktoś nie zdążył na szkolenie w ramach „Ferii z WOT”, może spróbować swoich sił w innym terminie. Najbliższe szkolenia podstawowe planowane są m.in. 11 marca, 20 maja czy 19 sierpnia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku