°C

By ferie były bezpieczne

fot:E.Kobelak
 

17 stycznia uczniowie z województwa lubuskiego rozpoczynają ferie zimowe. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo deklarują, że zrobią co w ich mocy, by upłynęły one bezpiecznie.

 Mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, organizatorzy różnego rodzaju form odpoczynku, muszą zgłosić je do kuratorium. Kuratorium kontroluje takie miejsca zarówno przed jak  i w trakcie wypoczynku. Mówi Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa:

Jak zawsze o bezpieczeństwo na drogach dbać będzie lubuska policja, która już teraz zapowiada zwiększoną liczbę patroli drogowych. Funkcjonariusze zadbają także o to, by autokary którymi podróżować będą nasze dzieci były sprawne, a kierowca wypoczęty i trzeźwy. Mówi Komendant Wojewódzki Policji Jarosław Pasterski :

Strażacy skontrolują miejsca zorganizowanej opieki pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego ale także mogą udostępnić sale szkoleniowe ui pomogą zorganizować sztuczne lodowisko Mówi Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Patryk Maruszak:

Ferie w naszym województwie trwać będą od 17 do 30 stycznia


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku