°C

Mamy najlepsze liceum w województwie

fot:E.Kobelak
 

Mamy najlepsze liceum ogólnokształcące w województwie. Po raz kolejny drugi ogólniak z ulicy Przemysłowej znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu liceów i techników 2022 branżowego pisma „Perspektywy”.

W tegorocznym rankingu wojewódzkim I LO im. Tadeusz Kościuszki zajęło miejsce piąte, IV LO im. Tadeusza Kotarbińskiego ósme, a III LO – 18, wyprzedzając o dwa „oczka” gorzowskie Liceum Plastyczne.

II Liceum Ogólnokształcące jest nie tylko pierwsze w województwie, ale także 90 w kraju, a to skok w porównaniu z rokiem ubiegłym aż o 40 oczek, choć w 2020 szkoła plasowała się na 68 miejscu. Mówi dyrektor Tomasz Pluta:

Uczniowie II liceum przyznają, że przy wyborze szkoły średniej, kierowali się także pozycją w rankingach, choć to nie one decydowały 

W rankingu wojewódzkim techników najwyżej – bo na miejscu siódmym,  ocenione zostało Technikum nr 3 czyli „gastronomik”. Ósme miejsce zajęło Technikum nr 2 „ekonomik”, a dziewiąte Technikum nr 7 „elektryk”. Popularny „mechanik”, czyli Technikum nr 5, znalazł się na miejscu 13.

Ranking „Perspektyw” powstaje od dwudziestu lat. Na ocenę szkoły wpływają osiągnięci na olimpiadach przedmiotowych, wyników matur z przedmiotów obowiązkowych oraz z przedmiotów dodatkowych

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku