°C

Więcej zgonów, mniej urodzeń- USC podsumował rok w Gorzowie

Zdj. E.Kobelak
 

Więcej zgonów, mniej urodzeń- tak w skrócie rok 2021 podsumowuje kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Winnicka.

 Podczas gdy w 2019 roku urząd zarejestrował ponad 1700 noworodków, w 2021 było ich o 400 mniej. Rodzice nadając imiona dzieciom wracają do imion tradycyjnych- wśród dziewczynek przeważają Hanie i Zofie, a  wśród chłopców najpopularniejsze imiona to Antoni i Szymon. Odchodzimy od imion obcobrzmiących, choć i one się jeszcze zdarzają- mówi Mirosława Winnicka:

Dwa lata temu w USC zarejestrowano ponad 1900 zgonów,  w minionym o ponad 430 więcej. Przedział wiekowy ludzi, którzy odeszli jest bardzo zróżnicowany- mówi kierownik USC. W Gorzowie mamy ponad 20 mieszkańców, którzy skończyli 100 lat. Najstarsze dwie osoby są z rocznika 1916, czyli mają po 106 lat. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku