°C

SWING, SWING, SWING w Gorzowskiej Filharmonii

Fot. Piotr Wiśniewski
 

Koncert karnawałowy w rytmie swingu zaproponowała w piątkowy wieczór gorzowskim melomanom Gorzowska Filharmonia z gwiazdą wieczoru Garym Guthmanem. Ten światowej klasy trębacz współpracował w przeszłości między innymi z Rayem Charlesem i Arethą Franklin.

Artyście towarzyszyli na scenie muzycy Tria Filipa Wojciechowskiego oraz filharmonicy gorzowscy. Jak powiedział nam grający na fortepianie Filip Wojciechowski program koncertu ułożył sam Gary Guthman.

Filipa Wojciechowskiego zapytaliśmy także o to, czym dla niego jest swing.

Podczas koncertu pojawiły się w repertuarze również polskie niespodzianki.

Jak się okazuje, gorzowianie bardzo czekali na taki koncert.

W programie koncertu zabrzmiały swingowe przeboje legend muzyki jazzowej, m.in.: Benny’ego Goodmana, Glenna Millera czy Duke’a Ellingtona. Gorzowską orkiestrą dyrygował Przemysław Fiugajski, a w skład jazzowego tria weszli: Filip Wojciechowski fortepian, Paweł Pańta kontrabas, gitara basowa i Cezary Konrad perkusja. Muzycy zagrają jeszcze w sobotę 8 stycznia o godz. 19.00 również w Gorzowskiej Filharmonii.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku