°C

Fontanna w parku Kopernika do modernizacji

fot. M. Sawoch
 

Miasto robi drugie podejście do modernizacji fontanny w parku Kopernika. To jeden z najstarszych wodotrysków w mieście. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę obiekt może zyskać nowy blask jeszcze wiosną.

Fontanna w parku Kopernika została uruchomiona w 1975 roku i choć ciągle działa, lata świetności ma już dawno za sobą.

Pierwszy, ogłoszony w lipcu przetarg na modernizację fontanny w parku Kopernika nie został rozstrzygnięty, bo nie zgłosił się żaden wykonawca. Teraz gorzowski magistrat ogłosił drugi. Zakres prac obejmuje m.in. remont niecki, wymianę dysz i ułożenie nowej nawierzchni wokół fontanny. Mówi rzecznik Urzędu Miasta, Wiesław Ciepiela:

Na modernizację fontanny w parku Kopernika miasto w przyszłorocznym budżecie zabezpieczyło ponad 816 tys. zł, z czego prawie 700 tys. to dotacja unijna. Oferty można składać do 12 stycznia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku