°C

Wystrzałowy Sylwester. Baw się z głową [WIDEO]

 

Ostatnia noc w roku jest czasem dobrej zabawy, ale właśnie wtedy dochodzi także do wielu niebezpiecznych zdarzeń związanych z odpalaniem fajerwerków.

Lubuscy policjanci przypominają o bezpieczeństwie i apelują o przestrzeganie podstawowych zasad związanych z używaniem petard. Nie należy odpalać fajerwerków po spożyciu alkoholu – mówi podinspektor Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji:

Kupując fajerwerki należy zwrócić uwagę na to, czy obudowa nie jest uszkodzona, a lont odpowiednio zabezpieczony pomarańczową osłoną lub opakowaniem. Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z materiałów pirotechnicznych można znaleźć na stronie internetowej lubuskiej policji.

Dodajmy, że petardy mogą być sprzedawane tylko osobom pełnoletnim, a korzystać z nich można jedynie w sylwestrową noc. Za złamanie tych zasad grozi grzywna, a w szczególnych przypadkach – nawet kara pozbawienia wolności.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku