°C

Wystarczył jeden gol! Falubaz ma Puchar Polski na szczeblu lubuskim

Falubaz Zielona Góra pokonał Wartę Gorzów w finale Pucharu Polski na szczeblu lubuskim 1-0. Zielonogórzanie zdobyli jedynego gola na 5 minut przed końcem meczu!

Zaczął się ten mecz od przewagi Falubazu, który miał od 1 minuty przewagę w polu i atakiem pozycyjnym próbował rozmontować obronę Warty. W 4 minucie strzelał Mycan, w  5 małecki, a w 9 Okińczyc – to jednak były zbyt słabe strzały by zaskoczyć bramkarza drużyny z Gorzowa.

Gorąco było w 25 minucie –  zaatakowała Warta, ale straciła piłkę – poszła kontra Falubazu,  Mycan dośrodkował, uderzał Okińczyc, ale trafił w słupek, potem próbował Cipior, ale trafił w nogę obrońcy. Falubaz cały czas miał przewagę, ale niewiele z tego wynikało. Warta natomiast nawet nie oddała w I połowie żadnego strzału i do przerwy było 0-0.

Na początku II części meczu huknął mocno Jędrzej Król z Falubazu i bramkarz Warty Witalij Czyżykow musiał pokazać swój kunszt. Warta w końcu jednak zaczęła atakować. W 69 minucie Michał Świercz dostał piłkę w polu karnym , uderzył mocno, ale prosto w bramkarza Falubazu Łukasza Budzyńskiego. W 72 minucie Adrian Gołdyn w zamieszaniu podbramkowym uderzył, ale bardzo niecelnie. Falubaz w tym czasie „przysnął” i za chwilę po pomyłce Ekwueme gorąco zrobiło się ponownie pod bramką zielonogórzan, ale Warta nie potrafiła dobrej kontry skończyć strzałem.

W końcu Falubaz szarpnął i po wrzutce Jana Izdebskiego Wojciech Okińczyc dostał piłkę na główkę, ale w ostatniej chwili sprawę wyjaśnili obrońcy Warty. Mecz zrobił się szybki, oba zespoły starały się za wszelka cenę zakończyć mecz w ciągu 90 minut.

W 83 minucie po dotknięciu piłki ręką przez jednego z obrońców Warty Okińczyc strzelał karnego dla Falubazu, ale spudłował!!! Za chwilę jednak akcja z lewej strony i w 85 minucie ten sam Okińczyc rehabilituje się i głową strzela gola dla zielonogórzan! I jak się okazało to była jedyna bramka meczu.

Falubaz wygrał, wywalczył puchar i nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.