°C

Akcja „#Visit Poland” promująca Polskę w internecie

fot. Pixabay
 

Promocja naszego kraju i wypoczynku w Polsce wśród zagranicznych turystów to główne cele akcji "#VisitPoland", zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach kampanii zaproszono do Polski znanych i popularnych blogerów, którzy poprzez relacje na swoich kanałach będą promować wypoczynek w naszym kraju i zachęcać do jego odwiedzenia.

W akcji bierze udział siedmiu podróżników – blogerów między innymi z Kanady, Meksyku, Japonii czy Stanów Zjednoczonych. Internetowi twórcy podróżują po regionach Polski i na bieżąco relacjonują to w internecie. Zdaniem prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Roberta Andrzejczyka, jest to skuteczna forma promocji Polski jako atrakcyjnego celu podróży. Blogerzy odwiedzą ponad 30 miejsc w Polsce, w których nagrają materiały i zaznaczą swoją obecność w mediach społecznościowych. „Każdy z nich będzie obecny w innym regionie naszego kraju, zarówno w miejscach turystycznie znanych, jak i tych poza głównym szlakiem” – dodaje Robert Andrzejczyk. 

Organizatorzy akcji zwracają uwagę na jej duży zasięg i stosunkowo niewielki koszt. Każdy z zaproszonych do współpracy blogerów jest obserwowany w internecie przez setki tysięcy, a nawet miliony osób. To zwiększa grupę docelową, do której dotrze reklama. „Internet to siła, dzięki której możemy dotrzeć z promocją nawet do kilkunastu milionów odbiorców na całym świecie. Zachęceni podróżami blogerów mogą zdecydować się na spędzenie wakacji w Polsce” – mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka. Dodaje, że celem kampanii jest zwiększenie wpływów z turystyki w Polsce, która już teraz rozwija się bardzo dobrze.

„Polska jest krajem otwartym i bezpiecznym, który ma bardzo wiele do zaoferowania” – mówi minister Witold Bańka. Całkowity koszt akcji „#VisitPoland” to około 800 000 złotych. Akcja potrwa do września, a pierwsze materiały o Polsce pojawiły się już w internecie.

Szczegóły i aktualności znajdują się na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej, pod adresem: www.pot.gov.pl. Akcja została zorganizowana po raz pierwszy. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku