°C

Młodzi chcą mieć głos!

fot. RG
 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim młodzież spotkała się z przedstawicielami wojewody i lubuskim kuratorem oświaty. Celem spotkania były rozmowy dotyczące polityki młodzieżowej w naszym województwie. Przy wojewodzie lubuskim miałby zostać powołany także organ doradczy składający się z przedstawicieli młodego pokolenia.

Spotkanie jest kontynuacją konsultacji z młodzieżą, które odbyły się w październiku. W ramach rządowej Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia młodzi ludzie zwracali uwagę na problemy z jakimi się borykają. Mówi Maciej Kudra-Bartkowiak Członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

To od młodych ludzi zależy przyszłość naszego kraju. Mówi Gabriel Dołęga, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie:

Lubuski kurator oświaty, Ewa Rawa przyznaje, że świadomość i zaangażowanie młodych ludzi w życie społeczne i polityczne jest coraz większe.

Dyrektor biura wojewody, Karol Zieleński zapewnia, że młodzi ludzie mogą liczyć na współpracę z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim:

Docelowo tzw. radę młodzieżową przy wojewodzie lubuskim miałoby tworzyć kilkanaście osób. Po jednym przedstawicielu z każdego powiatu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku