°C

Świąteczne paczki od uczniów ZSO nr 16

fot. M. Sawoch
 

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16 przekazali prezenty dla pacjentów szpitala wojewódzkiego. Akcja „Świąteczna bombka” jest organizowana w placówce po raz 5.

Tworzenie świątecznych paczek rozpoczęło się już we wrześniu. W przygotowanie prezentów zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Mówi Elżbieta Wulbach, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16:

Chcieliśmy sprawić radość innym, mówi uczennica Ania Królikowska:

Mamy nadzieję, że te upominki choć na chwilę pozwolą małym pacjentom zapomnieć o chorobie. Czas przygotowań do świąt powinien być, szczególnie dla dzieci, czasem radosnym – mówi Małgorzata Kocik z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie:

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16 systematycznie biorą udział w akcjach charytatywnych. To nie tylko forma pomocy innym, ale także edukacji –mówi koordynatorka akcji „Świąteczna bombka”, pedagog Ewa Bąk-Sadowska:

Dodajmy, że paczki przekazane dla pacjentów szpitala są ekologiczne. Wśród upominków znalazły się choinki z filcu i szyszki które można wykorzystać jako bombki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku